Каналізація на заміській ділянці
Перший етап виконання робіт по монтажу системи збору та відведення побутових стоків – складання робочої схеми їх розташування.
Робоча схема дає можливість відповісти на кілька запитань:
- який обсяг технологічних робіт необхідно виконати в процесі монтажу;
- яка кількість будівельних і витратних матеріалів буде потрібно для цього, їх тип і вартість;
- яка кількість людей і спеціальної техніки необхідно задіяти в процесі виконання робіт.
Робоча схема дає можливість замовнику оцінити вартість пристрою септика на дачі, порівняти різні варіанти реалізації проекту благоустрою ділянки між собою.
Яку інформацію повинна містити робоча схема:
- кількість точок подачі води в септик з дому – умивальники, раковини, кухонні мийки, душ, ванни, унітази, лазні та інші;
- точка виходу внутрішніх інженерних комунікацій з дому на ділянку;
- маршрут і глибину прокладки трубопроводу з дому до накопичувального резервуара;
- конструкція і розташування каналізаційного колектора на ділянці із зазначенням основних елементів – септика, зливної ями, системи очищення та ін.
Трубопровід для подачі відпрацьованої води з дому зазвичай прокладається від місця виходу інженерних комунікацій до котловану під септик по найкоротшій прямій лінії. Чим менше поворотів має труба, тим надійніше функціонує вся система в цілому. Трубопровід виготовляється з труб діаметром не менше 100 міліметрів і монтується на земельній ділянці під нахилом не менше 25 міліметрів на один погонний метр. Завдяки такій конструкції побутові стічні води виводяться з будівлі самопливом і швидко потрапляють в накопичувальний резервуар. Матеріалом виготовлення труб найчастіше служить пластик – він має тривалий термін експлуатації, надійний і довговічний при контакті з агресивними рідинами. У деяких випадках допускається застосування труб з чавуну або азбестоцементу.