Головна » Копка каналізації

Копка каналізації

Обираючи тип каналізації для приватного будинку, кожен прагне знайти не лише ефективне, а й недороге та надійне рішення. Каналізація із залізобетонних кілець — це саме такий варіант. Септик даного типу є найбільш типовим варіантом каналізації для приватних будинків. А отже — недорогим, довговічним та простим в експлуатації!
 
Головні переваги:
 

  • Просте та швидке встановлення.
  • Надійність — така каналізація працює просто, зрозуміло та без неприємних несподіванок. Адже в ній немає елементів, які можуть зламатися.
  • Довгий період експлуатації. Бетон стійкий до хімічних та механічних навантажень. А отже — термін служби септика становить понад 50 років. За умови правильного та професійного встановлення.
  • Вартість. Каналізація із залізобетонних кілець — найдешевший варіант з наявних на ринку.

 
Такий септик є повністю автономним, може експлуатуватися в найрізноманітніших умовах та не потребує постачання електроенергії.

Як працює септик із бетону?

Освітлення стоків й побутових вод в каналізації з кілець з/б відбувається завдяки процесам природного та мимовільного характеру. Зокрема, бродіння забрудників їх осаджуванням завдяки механічному очищенню.
 
Очищення стоків, які потрапляють в каналізацію, відбувається завдяки схемі з колодязів, монтованих послідовно: 2 або 3-х.

Стічні води з помешкання перетікають в перший колодязь каналізаційними трубами. Він необхідний для осадження мулу механічним шляхом та природного бродіння. Відстійник ефективно затримує механічні та зважені частки з рідини. Після витікання з верхньої частини 1-го колодязя, вода є значно чистішою та майже не містить твердих часточок.
 
У другому колодязі відбуваються процеси фільтрації та дренажу. Він монтується безпосередньо на грунт або подушку з гравію (без дна). Частково очищена вода з 1-го колодязя абсорбується грунтом та доочищається за участі природних процесів.
 
За умов правильного встановлення, колодязі майже не потребують відкачування, чищення чи додаткового догляду.

Визначаємо потрібний об'єм каналізації

До початку монтажу бетонного септика необхідно коректно визначити продуктивність системи.
 
Способи розрахунку кількості кілець:

 

  1. З огляду на кількість людей, які мешкають в будинку.
  2. Відповідно до відомого об’єму водостоків.

 
Приклад розрахунку: передбачимо, що стоки знаходяться в каналізації 3 доби. Приблизна водовитрата на 1 мешканця будинку дорівнює 0,2 м3. В будинку п’ятеро мешканців. Отримаємо наступну форму: 3 доби × 0,2 м3 × 5 осіб. Потрібний об’єм септика = 3 м3. За умови використання стандартних КС 10.9 з діаметром 100 сантиметрів, висотою 90 сантиметрів та об’ємом 0,71 м3), нам знадобиться 4 таких кільця.

Де встановлюється септик?

Зону монтажу каналізації обирають з огляду на місце розташування колодязя/свердловини та рельєф подвір’я Відстань бетонного септика від свердловин та колодязів має складати від 5 метрів.
 
Щоб уникнути потрапляння талих вод та дощових стоків, каналізацію із залізобетонних кілець монтують на незначному підвищенні.

Особливості монтажу каналізаційних труб

Стабільна робота септика в майбутньому залежить від коректності його встановлення. Важливу роль відіграє правильний нахил труб: щоб вона не застоювалась в них та стікала, омиваючи стінки. Водостоки повинні самопливно перетікати з будинку по трубах в перший колодязь, а потім — в другий. Вигини в трубах є недопустимими: це призводить до засмічення.

Ціна встановлення каналізації із з/б кілець

Цей варіант септика є найбільш бюджетним. Тож Ви можете бути впевнені, що ми гарантуємо вам максимально вигідну та адекватну ціну. У нас є власний парк техніки, а також ми напряму працюємо з виробниками та постачальниками матеріалів. Тож Ви не переплачуєте зайвого: розраховуєтеся лише за якісну роботу та матеріали.
 
Підсумкова вартість септика залежить від: об’єму каналізації, глибини прокладання труб, рівня ґрунтових вод.
 
Перелік заходів для встановлення каналізації із залізобетонних кілець:

 

  • Вибір місця встановлення каналізації.
  • Попередній розрахунок продуктивності септика (об’єму).
  • Прорахунок кількості залізобетонних кілець, труб, траншей та допоміжних матеріалів.
  • Підготовка траншей та котлованів.
  • Доставка усіх матеріалів на ділянку.
  • Встановлення каналізаційних кілець (проводиться з герметизацією стиків).
  • Підготовка траншей та встановлення труб.
  • Засипка котловану та вирівнювання ґрунту.
  • Підсумкове прибирання ділянки, на якій проводився монтаж.

 
Будемо раді співпраці!