Головна » Статті » Що таке септик?

Що таке септик?

Септик – це автономна каналізаційна система для заміського особняка або дачі. Конструкційно септик являє собою інженерну систему, в якій рідкі побутові відходи з ванних кімнат, кухонь і каналізації очищаються завдяки активній аерації, осадження великих забруднюючих частинок і фільтрації. Найчастіше септики виготовляються з бетону і спеціального пластика, стійкого до впливу агресивних речовин.
 
Перевагами використання септика для дачі або заміського будинку є:

 

  • високий рівень очищення рідких побутових відходів – до 98%;
  • високий рівень екологічної безпеки;
  • відсутність шуму при роботі;
  • швидкий монтаж і простота використання;
  • тривалий термін служби – до 40-50 років.

 
Бетонні септики монтуються з кілець, які можуть мати днище або технологічні отвори, а вироби з пластику являють собою повністю готові конструкції, що вміщуються в спеціально вириті на ділянці поглиблення. Септики можуть відрізнятися по конструкції і технологічної складності. При виборі конкретної моделі необхідно звернути увагу на кількість внутрішніх ємностей і їх обсяг – ці параметри підбираються виходячи з кількості побутових відходів.
 
Ще одним важливим параметром вибору моделі септика є тип ґрунту і рівень розташування ґрунтових вод на ділянці. Для глинистого ґрунту краще вибрати септик з глибокої біологічної фільтрацією – глина майже не пропускає воду, тому ґрунтова система фільтрації працювати не буде. На піщаному і суглинному ґрунті можна використовувати моделі, як з ґрунтовим, так і з біологічним очищенням. Якщо рівень ґрунтових вод невисокий, то відведення рідких відходів може здійснюватися самопливом, а при високому рівні слід врахувати систему примусового видалення.


Категорія: Статті, 29 Грудня 2020